Zero to Hero

Zero to Hero …

Ben bu cümleye bayılıyorum. Hayatın her anında sıfırdan kahramanlığa giden yolu özetleyen bir cümle değil mi?

Ben bunu dalışa odakladım kendimce. Bir Padi Dalış eğitmeni olarak Open Water kursiyerlerime sadece o kursun bileşenlerini değil, ileriye dönük dalış hayatlarını planlamalarına katkıda bulunurken, mutlaka kullanırım ve örneklendiririm. Onları motive ederken de Zero to Hero benim örneklemelerimde başrolü oynamıştır hep.

2020 yılı dalış eğitimleri açısından çok verimli geçti benim için. Şimdi 2021 eğitim planlamamı yaparken görüyorum ki bu yıl geçen yıla oranla daha da verimli geçecek gibi görünüyor. Bu sene eğitim taleplerine baktığımda çoğunluğunu Padi dalış uzmanlıkları ve beni en çok mutlu eden Padi Dive Master kurslarına olan ilgi ve başvurular oldu. Yine 2020 yılı ile kıyasladığımda Diver Master kursu almak isteyenlerin oranı %35 arttı. Bu Türkiye ortalamalarına göre çok iyi bir rakam. Tabi ki benim için de gurur verici bir gelişme.

Dive Master Kursunun içeriğini daha detaylı yazmayı başka bir yazımda gelen taleplere göre elbette yazmayı istiyorum. Dive Master kursu alabilmek için hangi aşamalardan geçmek gerektiğini özetleyecek olursam eğer elbette Open Water Dalıcısı, Advanced Open Water Dalıcısı, Rescue Dalıcısı seviyesine ulaşmak öncelik. Daha sonra Dive Master kursuna başvurabilmek için minimum 40 kayıtlı dalışı,sağlık raporu ve kursun sonunda 60 kayıtlı dalışı olması gerekiyor. Dive Master kursu aslında Padi Dalış Eğitmenliğinin kısa bir özeti gibidir. O yüzden iyi bir kurs dönemi ve eğitimini iyi bir Padi eğitmeni ile tamamlayarak Dive Master olmaya hak kazanan aday Padi Dalış Eğitmenliği kursunda çok zorlanmayacaktır.

Kısaca iyi bir Dive Master,eğitmenliğe giden yolda temel taşıdır.

2020 yılında Padi’nin adaylara sunduğu ücretsiz e-learning fırsatı 2021 yılında da devam ediyor. Bu fırsat, teorik eğitimleri adayın kolayca kendisinin tamamlayabileceği ve teorik dersler sonunda final sınavını sistemin yaptığı harika bir kolaylık. Böylece eğitmenin yükü büyük ölçüde azalırken, hem eğitmen hem de aday için zamanı çok efektif kullanmak adına büyük bir yarar sağlamakta.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.