Koh Tao

Yazıma başlamadan önce ilk yazımın bu kadar ilgi göreceğini ve okunacağını hiç tahmin etmiyordum. Teşekkür etmeden geçemeyeceğim. Gelen mesajlara bakılırsa Türkiye de dalışla ilgili de yazı yazmamı isteyen baya kişi var. Tabi ki zevkle yazacağım.

Koh Tao konusuna devam edersek eğer, özellikle konaklama ile ilgili tesisin kalitesine veya konforuna göre konaklanabilecek bir çok yer var. Ada bir çok backpaker ağırladığı için resort otellerin yanında hostelleriyle de çok ünlü. Lütfen bizim hostellerle kıyaslamayalım çünkü kalite ve konforu çok yüsek olan hosteller. Açıkçası Türkiye de o kaliteyi yakalamış olarak gördüğüm tek Hostel Kaş da bulunan Canmokamp .Ve evet yemek içmek konusunda Koh Tao ile merak edilen her şeye TheFunkyTurtle internet sitesinden de ulaşabilirsiniz. Uzun dönem apart tarzı çok keyifli bir yerde konakladım. Ada oluşu sebebi ile motorsiklet kullanımı en yaygın ulaşım aracı ve kiraları da öyle ahım şahım kiralar değil. Özellikle uzun vadeli kiralamalarda fiyat oldukça düşüyor. Ada da birçok bar ve restoran mevcut tabi ki. Özellikle okyanus olması sebebi ile deniz mahsulü çok popüler ama geleneksel Thai yemekleri de esgeçilemeyecek kadar güzel. Acı seviyorsanız bağımlısı olabilirsiniz. Ama yok kendim yapmak istiyorum derseniz tabi ki kurulan küçük çaplı pazarlarda her çeşit meyve sebze mevcut. Zaten veganların en sevdiği adalardan birisi 🙂

Konuyu özetlemeye gelecek olursak eğer, linkini yazıda verdiğim The Funky Turtle sayfasını ziyaret etmeniz ada hakkında sizlere çok faydalı bilgiler verecektir eminim. Bu aralar Koh Tao da dalış yapmak isteyenlerin sayısı ve oraya tur düzenlememi isteyenlerin sayısı azımsanacak gibi değil. Bakalım üzerinde çalışıyorum. Dalışlarımızı Blackturtledivecenter da yapacağımız, maddiyatın ikinci sırada yer aldığı kaliteli ve çok mutlu olacağımız bir tur için şimdiden planlamaya başladım.

Bir sonraki yazım ^^En iyi Eğitmen Benim^^ adlı yazım olacak 🙂

Görüşmek üzere…

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.